شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرالشرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرال

Thank you for regestrition

در حال حاضر عضو هستید؟

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرالشرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرال
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

آتن

آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. شاید آتن جذاب ترین و مشهورترین شهر در دنیا نباشد اما اگر کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب و پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشمان خود خواهید دید.آتن زادگاه بازی های المپیکی است که بیشتر از ۱۰۰ سال پیش برگزار می شده و امروزه بصورت بازی های مدرن المپیک در جهان برگزار می شوند. در سال ۲۰۰۴ سرانجام بازی های المپیک به این شهر بازگشت و هنگامی که این خبر اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری عظیمی شد. این امر شامل اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو می بود؛ مانند ساخت فرودگاهی در آتن مجهز به جدیدترین تکنولوژی، ساخت ساختمان های المپیک و کاشت تعداد زیادی درخت و نهال که چهره ای سرسبز به شهر می بخشید. آتن همچنین به پارک جنگلی ای مباهات می ورزد که در سال ۱۸۳۹ برای ملکه امیلیا ساخته شد تا قصر سلطنتی اش را احاطه کند. امروزه در بسیاری از خیابان ها و میدان های شهر نیز درخت پرتقال کاشته شده است.

 
Plaka
 

قدیمی ترین بخش آتن است که برای بیشتر از ۵.۰۰۰ سال مسکونی بوده است. Plaka که در شمال و شرق دامنۀ آکروپولیس واقع شده و سرشار از بناهای تاریخی نظیر مقبره ها و کلیساهای باستانی می باشد، واقعا ارزش گشت و گذار دارد. درون آتن هشت تپۀ بزرگ وجود دارند ازجمله آکروپولیس، و خارج از آن کوه های Parnitha، Pendeli و Hymettos که شهر را محاصره می کنند. همچنین در طی سفری کوتاه به معروف ترین جاذبۀ توریستی یونانی با منظرۀ گیرا و بیاد ماندنی بنای عظیم پارتنون (معبد خدای آتنا) روبرو می شوید که ۲.۵۰۰ سال پیش روی تپۀ آکروپولیس ساخته شده است.پلاکا را توریست‌ها به خاطر مغازه‌ها و رستوران‌هایش دوست دارند. سفره‌ی یونانی به خاطر مزه‌ها و چاشنی‌هایی که کنار غذای اصلی می‌چیند، معروف است وپلاکا، رستوران‌ها و کافه‌هایی دارد که بهترین مزه‌های یونانی را سرو می‌کنند: پنیرهای جورواجور و دلمه‌های رنگارنگ در کنار انواع زیتون و ماست‌های طعم‌دار.

اگر خریدکردن از پلاکا یا مغازه‌های اطراف سینتاگما شما را راضی نمی‌کند، آتن چند تا مرکزخرید خوب و مدرن هم دارد که بزرگ‌ترین آن‌ها امپوریکو سنترو در نزدیکی میدان سینتاگما است.

 
الفتریوس ونیزلوس :
 

فرودگاه آتن، الفتریوس ونیزلوس، در سی و سه کیلومتری جنوب شرقی شهر قرار گرفته و برای رفت و آمد به آن گزینه‌های مختلفی وجود دارد. به غیر از تاکسی‌ها که شما را تا جلوی هتل می‌رسانند و هزینه‌شان را تاکسی‌متر تعیین می‌کند و شب‌ها هم گران‌ترند، مترو و اتوبوس‌ها هم هستند که از جلوی فرودگاه تا میدان اصلی آتن، یعنی میدان سینتاگما، می‌روند. امتیاز مترو نسبت به اتوبوس این است که سریع‌تر است و مسیر یک ساعته را در نیم‌ساعت طی می‌کند.از همین میدان سینتاگما، می‌شود به هر جایی در داخل و حتی خارج از شهر رفت. سینتاگما قلب آتن است با کلی هتل و مسافرخانه با ستاره‌های مختلف دور و برش. ساختمان مجلس در همین میدان قرار گرفته و جشن‌ها و فستیوال‌های سالیانه‌ی یونان نیز در این‌جا برگزار می‌شود. سینتاگما در گذشته محلی به نام باغ اندیشه‌ها بوده و فیلسوفانی مانند ارسطو این‌جا را پاتوق خودشان می‌دانستند.

برای رفت و آمد در شهر، گرچه مترو خیلی خوب و راحت است و در بیشتر محله‌های پر رفت و آمد ایستگاه دارد، ولی اتوبوس‌ها و اتوبوس برقی هم از هفت صبح تا دوازده شب کار می‌کنند و دسترسی به آن‌ها از تمام خیابان‌ها ممکن است. اگر از فرودگاه با اتوبوس به مرکز شهر آمدید، فراموش نکنید بلیتی را که خریده‌اید، تا بیست و چهار ساعت می‌توانید برای دیگر وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنید.

 
معبد زئوس :
 

تقریباً سه هزار سال پیش، المپیا ، مرکز مذهبی در جنوب غربی یونان بود. یونانیان باستان زئوس پادشاه خدایان را می پرستیدند و در زمانهای مشخص به افتخار او جشن هایی بر پا می کردند. در این جشن‌ها مسابقات ورزشی هم انجام می شد. از نظر ساکنان دنیای قدیم این بازیها خیلی مهم بودند، چندان که در زمان برگزاری مسابقات، جنگ ها متوقف می شد تا شرکت کنندگان و تماشاگران به آسانی خود را به محل مسابقات برسانند. ۲۵۰۰ سال قبل، شهروندان المپیا تصمیم گرفتند معبدی برای زئوس بسازند. ساختمان با شکوه این معبد بین سال‌های ۴۷۰ تا ۴۵۶ پیش از میلاد به دست یک معمار محلی بنا شد.این معبد شش‌گوش با سنگهای آهکی بزرگی که ستون‌های تو پُر و بزرگی آن‌ها را احاطه کرده بودند، ساخته شده بود و نمای آن توسط گچ تزیین شده بود.

تا چند سال پس از پایان کار ساختمان معبد، تندیس مناسبی از زئوس در آن نبود. به همین دلیل تندیس‌سازی ماهر از آتن را برای ساختن تندیس زئوس انتخاب کردند.

مجسمه زئوس خدای یونان در المپیا یکی از عظیم‌ترین مجسمه‌های جهان است . این اثر در ۴۵۰ سال قبل از میلاد توسط مجسمه ساز معروفی بنام فیدیاس ساخته شد این هنرمند همان کسی بود که مجسمه خدای آتنا را هم برای معبد پارتنون در آتن ساخت . ارتفاع مجسمه زئوس در حدود ۱۲ متر بود . بدن این مجسمه را از عاج فیل و ردا و موها و ریشش را از طلا ساخته بودند . این اثر ارتفاعش چنان بود که با سقف معبد زئوس برخورد می کرد . فیدیاس با این کار می خواست اقتدار و نیرومندی زئوس را نشان دهد . مجسمه زئوس در معبد زئوس که طول آن به ۶۴ متر می رسید قرار داشت . ۷۲ ستون خارجی این معبد که به سبک معماری قدیم یونان بودند این معبد را دارای معماری خیره کننده ای کرده بودند . سنگفرش آن نیز با مجسمه‌های بی نظیری تزیین گشته بود . مجسمه زئوس در حدود ۸۵۰ سال در این معبد قرار داشت تا هنگامیکه بعضی از یونانیها آنرا به استانبول منتقل کردند . البته این زیاد طول نکشید چرا که محل جدید نیز در آتش سوخت و این مجسمه برای همیشه از بین رفت .

 
آکروپلیس :
 
اولین چیزی که در آتن نباید از دست بدهید، مکان باستانی مشهور آکروپلیس است. آکروپلیس که در یونسکو هم به ثبت رسیده، تپه‌ای است در مرکز آتن که در واقع دژ دفاعی شهر بوده و بعدها از آن به محلی برای کاخ‌های اشراف تبدیل شده و بعد از ظهور دموکراسی، معابد و ساختمان‌های عمومی نیز در آن ساخته‌اند. آکروپلیس مجموعه‌ای‌است از پیکره‌ها و تندیس‌ها، برج‌ها و ستون‌ها، پرستشگاه‌ها و محوطه‌های تئاتر که هر کدام شاهکاری از معماری یونان محسوب می‌شوند. معبد آتنا که برای تسلط بر آتن ساخته شده و یا تئاتر دیونوسویس که هم‌زمان با ظهور تراژدی در یونان احداث شده و محل اجرای اولین تئاترهای تراژیک قرن ششم میلادی بوده است، از جمله‌ی این بناها هستند.
 
دماغه‌ی سونیون و معبد پوزئیدون :
 
یکی از جاهایی که هیچ مسافری در آتن نباید از دست بدهد، دماغه‌ی سونیون و معبد پوزئیدون است. دماغه‌ی سونیون در طول تاریخ، محل انتظار یونانی‌ها برای دریافت خبر از کسانی بوده که به دریا می‌رفته‌اند؛ معبد پوزئیدون که فرمانروای دریاهاست در همین منطقه قرار گرفته و دریانوردان یونان باستان، قبل از رفتن به دریا به این معبد می‌آمدند و برای او قربانی می‌کردند. در گذشته مجسمه‌ی برنزی پوزئیدون هم در این معبد قرار داشته که در حال حاضر در موزه‌ی ملی باستان‌شناسی است. پیاده‌روی در سونیون و تماشای ویرانه‌های معبد همراه با چشم‌انداز زیبای دریا و غروب آفتاب، وقتی دوست‌داشتنی‌تر می‌شود که بدانید هومر هم در داستان اودیسه از این مکان بارها اسم برده است.
 
موزه‌ی ملی باستان‌شناسی :
 
یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های باستان‌شناسی جهان است که مهم‌ترین آثار باستانی یونان را در خود جا داده. این موزه در منطقه‌ی پاتیسیون قرار گرفته و علاوه بر مجسمه‌ها و ماسک‌های فراوان، مجموعه‌ای از اولین نسخه‌های متون فلسفی و نخستین نمایشنامه‌های تاریخ را نیز دارد.گالری هنر ملی هم با کلکسیونی از چهار سده هنر یونان، یکی از منحصربه‌فردترین موزه‌های دنیاست؛ اما بازدید از تمام موزه‌های آتن، چند هفته‌ای زمان می‌برد!
 
بندر پیرائوس (Piraeus ) :
 
بندری است ٢۵٠٠ ساله در ده کیلومتری آتن. از این بندر می‌شود به تمام جزایر شرقی یونان سفر کرد و غذاهای دریایی و کافه‌های معروفی هم دارد. اگر مجسمه‌سازی مدرن را دوست دارید، گالری شهرداری را در نزدیکی این بندر فراموش نکنید.
 
تپه‌ی لیکاوتوس :
 
به معنی تپه‌ی گرگ‌هاست، محلی است مانند آکروپلیس. به خاطر چشم‌انداز خوبی که از آتن دارد، برای توریست‌ها جذاب است. در روز Clean Monday ارتدوکسهای آتن بر روی این تپه بادبادک هوا می‌کنند.
 
توضیحات تکمیلی :
 

برای تماشای دریا، دماغه‌ی سونیون زیباترین انتخاب است، ولی اگر دنبال ساحل تفریحی و ورزش‌های آبی باشید، باید تا ساحل آلیمو یا کرانه‌ی آستراس بروید؛ آتن چند تا ساحل تفریحی دیگر هم دارد، که ممکن است هتل شما هم نزدیک به یکی از آن‌ها باشد ولی آلیمو با قایق‌های سفید بادبانی، جت‌اسکی‌ها و تورهای غواصی، شب‌ها هم تعطیل نیست. تورهای شبانه‌ی کشتی با پذیرایی و موسیقی زنده، یکی از پرطرفدارترین تفریحات آتنی است.اگر همراه با بچه‌ها سفر می‌کنید، حتماً یک سری به باغ ملی آتن بزنید؛ باغی چندهزار متری با تالاب پرندگان و زمین بازی مخصوص بچه‌ها که محیطی سرسبز و مملو از آرامش دارد. اگر هم دنبال هیجان بیشتری بودید، شهربازی آتن، آلو و کیدوم را با ماشین های مدرن و چرخ‌وفلک بزرگش از دست ندهید؛ شهربازی یک زمین رالی دارد که مخصوص بزرگسالان است و بعد از هر دور، به برنده جایزه هم می‌دهند.

آتن، شهر محبوب آن‌هایی است که یا اطلاعات تاریخی خوبی دارند و یا علاقه‌مند به فلسفه‌ی غرب هستند؛ با این حال، اگر جزو این دو دسته‌هم نباشید، مطمئناً وقتی به شهر خودتان برگردید، به اندازه‌ی چند کتاب تاریخی حرف برای گفتن دارید.

 
میکونوس :
 

میکونوس یکی از جزیره های یونان است که در دریای مدیترانه قرار دارد. این جزیره به دلیل وجود کوهستانهایی در پس زمینه خود دارای آب و هوای کریستالی و شفاف دریا و سواحل شنی متشکل از دانه های شن نرم و طلائی زیبا نیز از شهرت خاصی برخوردار است. میکونوس Mykonos که در قلب مجمع الجزایر سیکلادس قرار گرفته، به دلیل زندگی شبانه پر جنب و جوش اش از شهرت بسیاری برخوردار است. با تور یونان سفر کرده و از دیدنی های یونان لذت ببرید.برخی از ویژگی های متمایز کننده میکونوس خیابان های سفید کاری شده، خانه های مکعبی شکل و آسیابهای بادی به شمار میرود.

در ابتدای ماه جون، این سواحل با هجوم جمعیت مواجه میشوند. رستورانها و کلوپ ها در همه جای جزیره در همه جای جزیره وجود داشته. سیستم اتوبوسرانی جزیره بسیار منظم و فعال بوده و تمامی قسمتهای جزیره را تحت پوشش دارد.

بر پایه سرشماری سال ۲۰۱۱ بیش از ده هزار نفر در این جزیره زندگی میکنند. این جزیره سالانه پذیرای هزاران جهانگرد است که به ویژه در فصل های تابستان راهی آن شهر میشوند.

 
آسیابهای بادی میکونوس :
 
آسیابهای بادی مشهور این جزیره در قسمت غربی شهر قرار گرفته است. این آسیاب های بادی از قرن ١۶ میلادی تا امروز پابرجا است و به همان سبک به نمایش در می آید. این آسیاب ها مربوط به دوره ای است که این جزیره به کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی از جمله گندم و جو و … می پرداخته است. اما دیدنی های جزیره میکونوس به آنچه در بالا گفته شد ختم نمی شود. یکی دیگر از دیدنی های جزیره میکونوس شهر کوچکی است که به ونیز کوچک شهرت دارد که در زبان یونانی به آن آلفکاندرا (Alefkandra)گفته می شود. کوچه های این بخش از جزیره به صورت شگفت انگیزی به صورت آبراه هایی درآمده که آن را به همراه خانه ها و نوع معماری و رنگ و لعاب دیوارها و سقف خانه ها شبیه ونیز در ایتالیا کرده است.
 
آتیکا :
 
منطقه خوش آب و هوا و ساحلی است که به فاصله ۲۵ کیلومتری از مرکز آتن واقع شده است