شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرالشرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرال

Thank you for regestrition

در حال حاضر عضو هستید؟

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرالشرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرال
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

جهت آشنایی برای ادامه تحصیل در هندوستان

در میان تمام شهرهای بزرگ هندوستان، جیپور به لحاظ رنگ آمیزی متفاوتی که دارد چهره‌ی شاخصی به خود گرفته است.

این شهر از پربازدیدترین شهرهای هندوستان است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. در این مطلب به تعدادی از اماکن دیدنی و پرجاذبه این شهر اشاره خواهیم کرد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
رسم و رسوم جالب هندی ها
۱۰ مقصد فراموش شده جنوب هند

خاستگاه جیپور

یک شخص هندی معروف به ساوای، این محل زیبا را پیدا کرد و تصمیم گرفت شهری با بناهای توریستی در آن احداث نماید. او از جمله افرادی است که نامش در نام شهر نمایان است. بخش اول نام این شهر یعنی Jai  نام اولین رهبر شهر است و بخش دوم آن پور por ، یک واژه هندی به معنای رنگ صورتی است. چرا که ساختمان های این شهر صورتی هستند. اضطرار نام جیپور اوایل قرن هجدهم یعنی رخ داد که هند قبل از دوره استعماری، به شدت متمدن بود. جیپوری که ما امروز مشاهده می کنیم دارای سبک فرهنگی مدرن است. اما هنوز یک سری رسومات قدیمی را در فرهنگ پوششی، غذاها و رسومات مذهبی حفظ کرده است که از طرف نسل های گذشته، دست به دست گشته است. امروز وقتی از جیپور دیدن می کنید، چندین کلان تاریخی خواهید یافت که حکایت ‌هایی از تاریخ سلطنتی هندیان را بازگو می کنند. از مکان های پر طرفدار این شهر می توان به کاخ شهر ، قلعه آمیر ، هاوا محل ، جانتار مانتار و مرکز رصد خانه نجومی قرن هیجدهم، قلعه ناهارگاه که به علت قرارهای ناهاری شاهزاده در شمال جیپور نامگذاری شده است و محل امن قلعه پیروزی اشاره کرد.

جاذبه ‌های طبیعی بسیاری در شهر جیپور وجود دارد  که از آن جمله می توان به سلسله جبال نزدیک چایپور، سلسله جبال ناگ تیبار  اشاره کرد. همچنین در سفر به این شهر می توانید از پارک ملی ساریسکا رانتامبور برای دیدن برخی از نادرترین حیوانات وحشی مثل ببر هندی، یوز پلنگ ، آنتلوپ چهار پایی شبیه به گوزن با چهار شاخ و بسیاری از گربه های جنگلی، دیدن نمایید.

سعی کنید برای لذت بردن از اکوسیستم زیبای گونه‌ های گیاهی، حیوانی و پرندگان این منطقه، به پیاده روی در امتداد جنگل ها بپردازید. در عین حال می توانید در صورت تمایل، به اردوی جنگلی آن ملحق شوید. جیپور تنوع بالا و امکانات باکیفیتی از لحاظ سازگاری‌های مکانی و غذایی ارائه می دهد که باعث می شود این شهر انتخاب خوبی برای گذراندن تعطیلات بلند مدت به حساب آید. این شهر دارای تفرجگاه های ساحلی، اقامتگاههای تعطیلات، هتل های باکیفیت و شیک و رستوران های عالی می‌باشد.

غذاهای این شهر بسیار سریع آماده شده و بسیار خوشمزه هستند. گاهی در هتل های این شهر، رقص و پایکوبی های فرهنگی برگزار می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک اتاق را رزرو کنید، هزینه اش را بپردازید و از اقامت خود لذت ببرید.

استخدام کانتر تور داخلی و خارجی

جهت دریافت اطلاعات کلیک کنید
تلفن تماس: ۳۱۱۸۰-۰۵۴