شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرالشرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرال

Thank you for regestrition

در حال حاضر عضو هستید؟

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرالشرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هامون آرال
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

وارنا

یکی از شهرهای بندری و زیبای کشور بلغارستان، وارنا نام دارد که منطقه ساحلی گلدن سندز (golden sands) را در کنار خود دارد. این منطقه از نظر اقتصاد گردشگری، نقش بسیار مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد. اهالی این منطقه از انواع و اقسام شگردها برای کسب درآمد بهره می‌برند. اجاره دادن سایه‌بان و تخت در حاشیه ساحل و همینطور اجاره دادن خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه و اسب‌های کوتاه قد از جمله این شگردهاست. در بازارچه‌های اطراف این منطقه ساحلی، انواع و اقسام جانوران (نظیر طوطی، میمون، تمساح و مارهای کوچک و بزرگ) موجود است تا گردشگران در ازای پرداخت مبلغی آن‌ها را در اختیار بگیرند و عکس یادگاری بیندازند.
 
سواحل بغارستان :
 
عمده سواحل تفریحی کشور بلغارستان در اطراف شهر وارنا واقع شده اند اما بزرگترین آن یعنی سانی بیچ در نزدیکی شهر بورگاس قرار گرفته سواحل متعددی در این کشور وجود دارد که سعی می کنم به بزرگترین و معروف ترین آنها اشاره کنم .
 
سواحل ماسه های طلایی Golden Sands :
 

در شمال وارنا، سرزمین ماسه های طلایی که به واقع مروارید سواحل دریای سیاه محسوب می شود به لطف پوشش گیاهی بی نظیر و سواحل نیلگون و وجود ماسه های طلایی رنگ، سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر جهان است. وجود امکانات مدرن تفریحی، هتلهای لوکس و منحصر به فرد در قلب جنگل و کنار ساحل تابلوی بی نظیری از یک منطقه توریستی بوجود آورده و هر فردی در هر سنی از کودکان تا سالخوردگان می توانند از یک سفر خاطره انگیز و عالی برخوردار شوند.مروارید های آرمیده در میان انبوهی از تپه های جنگلی و ماسه های سفید وطلایی و آبهای زلال آبی ، انعکاسی از بهشت بر روی وسیعترین ساحل شمال وارنا بامساحتی به ابعاد ۵/۳ کیلومتر طول و ۱۰۰ متر عرض و دمای ۲۷-۳۱ درجه سانتیگراد میباشد .

گلدن سندز استراحتگاهی است مجلل و مفرح برای کودکان و خانواده هادارای امکانات فوق العاده ورزشی ، تفریحی ، چشمه های آب درمانی که بارها جایزه معروف پرچم بین المللی را از محیط زیست دریافت نموده است

 
سانی بیچ :
 

بزرگ ترین و مشهورترین محل ساحلی دریای سیاه که در ۳۵ کیلومتری شهر بورگاس در منطقه تاریخی نسبر واقع شده و با در برگرفتن بیش از ۸۰۰ هتل ، سالانه میزبان هزاران توریست از سرتاسر جهان می باشد .بیش از ۱۳۰ رستوران آماده خدمات رسانی به مهمانان می باشند . قدمت سانی بیچ به بیش از ۵۰ سال می رسد . سانی بیچ در ۳۵ کیلومتری فرودگاه وارنا و ۲۵ کیلومتری فرودگاه بورگاس قرار گرفته است .

 
آلبنا :
 

در ۳۰ کیلومتری شمال وارنا و در ۱۲ کیلومتری بالچیک قرار دارد . تنها ۴۳ هتل در این منطقه وجود دارد و نکته جالب اینکه هیچ هتل ۵ ستاره ای در آنجا فعالیت نمی کند . در مقایسه با دیگر مقاصد ساحلی در بلغارستان آلبنا در سطح و کیفیت پائین تری قرار دارد اما به واسطه وجود چشمه های آب معدنی همچنان جذابیت های خاص خود را دارا می باشد .مسافرینی که از تور شب های بلغاری در گلدن سندز استفاده می کنند می توانند دقایقی به وسیله مینی ترن های موجود در منطقه گشتی در آلبنا بزنند و با فضای آن آشنا شوند .

 
سافاری :
 
با استفاده از جیپ های مخصوص سافاری جنگل شما می توانید ساعاتی را در دل جنگل ها، رودخانه ها، آبشارها و دیدن طبیعت بکر موجود در آنها استفاده کنید.
 
جنگل سنگ کاری شده :
 

یکی از باورنکردنی ترین جاذبه های طبیعی وارنا و بلغارستان محسوب می شود . این جاذبه طبیعی در ۱۸ کیلومتری غرب وارنا قرار دارد و در بین عموم این مکان به جنگل سنگ شده شهرت دارد .یک پدیده منحصر به فرد طبیعی دارای پدیده های شگفت انگیز از بقایای ما قبل تاریخ و ستونهای سنگی ۵ الی ۶ متری است که بینندگان را مات و مبهوت می کند .

 
ساحل آسپارادوف :
 
بیش از ۱۵۰۰ متر طول این ساحل شنی است.این منطقه از نظراقتصاد گردشگری؛ نقش بسیار مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد.اهالی این منطقه از انواع و اقسام شگردها برای کسب درآمد بهره می‌برند. اجاره دادن سایبان و تخت در حاشیه ساحل و همینطور اجاره دادن اتومبیل، موتورسیکلت،دوچرخه و اسب‌های کوتاه قد، از جمله این شگردهاست.در بازارچه‌های اطراف این منطقه ساحلی، انواع و اقسام جانوران (نظیر طوطی، میمون، تمساح و مارهای کوچک و بزرگ) موجود است تا گردشگران در ازای پرداخت مبلغی آن‌ها را در اختیار گرفته و عکس یادگاری بگیرند.
 
کشتی دزدان دریایی :
 
شما سوار بر کشتی دزدان دریایی و پوشیدن لباسهای آنها خود را در سالهای گذشته ای که دزدان سلطان دریاها بودند حس می کنید.
 
بالچیک Balchik :
 
تفرجگاهی کوچک در شمال ساحل دریای سیاه، که در قرن پنجم قبل از میلاد بنا شده و بعنوان اقامتگاه ییلاقی ملکه ماریا، ملکه فقید رومانی می باشد . عمارت آن ترکیبی است از گلچین سبکهای شرقی و اروپائی، با بوستانهای جذاب با بیش از ۶۰۰ گونه گیاهان نادر و کمیاب در سراسر جهان است .
 
صومعه آلادژا :
 

یک مجمع صومعه سرای مسیحی ارتدکس غاری قرون وسطی می باشد که در شمال شرقی بلغارستان، در ۱۷ کیلومتری شمال مرکز وارنا و در ۳ کیلومتری غرب سواحل شنهای طلایی، در یک منطقه جنگلی حفاظت شده در مجاورت پارک طبیعت شنهای طلایی می باشد. صومعه غاری ۲۵ متر در بالای صخره و در نزدیکی لبه بالایی فلات فرانگا واقع شده است. صومعه غاری آلادژا اختصاص داده شده بود به تثلیث مقدس (ثلیث یکی از اعتقادات بنیادین مسیحیت است که بر اساس آن خدای یگانه در سه شخص خدای پدر، خدای پسر و خدای روح‌القدس می‌باشند. این سه ذات یکسانی داشته ولی از هم متمایز می‌باشند ) ، که از قرن دوازدهم جزو یکی از جوامع رهبانیت های عصر امپراطوری دوم بلغاری بود و شاید تا اوایل قرن هیجدهم کاملا سالم و دست نخورده باقیمانده بود. تاریخ گذاری اولیه آن با توجه به ظروف یافت شده در آن مکان، به قرن چهارم بر می گردد اما سکه های یافت شده از دوران ژوستین نشان می دهد که این مجموعه غاری شکل ممکن است در سالهای پانصد بعد از میلاد مسیح تاسیس شده باشد. امروزه ، این غار مقصد محبوبی برای توریست ها و بازدید کنندگان می باشد.. نام کنونی آن که در اواخر دوره عثمانی بر آن گذاشته شد، آلاکا می باشد که به ترکی به معنای رنگارنگ) به دلیل نقاشی های رنگارنگ که بر دیواره های این غار وجود دارد) می باشد. در حال حاضر این صومعه شگفت انگیز در حال نابودی است .

 
کلیسای وارنا :
 
این کلیسای قرن نوزدهم یکی از نمادهای شهر است و در آن سریر اسقف، نقاشی های دیواری مجلل و شیشه کاری های منقوش متعددی به چشم میخورد. از بالای برج ناقوس با ۱۳۳ پله مارپیچی نمای زیبایی از شهر را میتوانید تماشا کنید.
 
حمل و نقل عمومی در وارنا :
 

فرودگاه وارنا در ۸ کیلو متری غرب وارنا واقع شده است.حمل و نقل عمومی در این شهر مبتنی بر تاکسی اختصاصی ، مینی بوسهای مسیر ثابت، اتوبوس، اتوبوس برقی می باشد.اکثر تاکسی ها در وارنا قابل اعتماد هستند ، اما از راننده هایی که در خارج از ایستگاه های قطار و اتوبوس منتظر مسافران هستند بر حذز باشید.تاکسیهای این شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ کرایه با استفاده از تاکسی متر انجام می گیرد. نام راننده و شرکت تاکسی مورد نظر در کنسول جلوی اتومبیل نصب شده است. تاکسی ها را می توان دراطراف تقاطع های بزرگ بیابید و یا میتوانید با استفاده از تلفن آنها را بخدمت بگیرید

 
مراکز خرید :
 

یکی از بزرگترین مراکز خرید در وارنا ، وارنا مال است. وارنا مال پاساز بزرگی است که در حدود ۱۵۰ فروشگاه متنوع اقلام مختلف از لباس و سوغاتی و لوازم الکترونیک را درخود جای داده اند . شما می توانید با بازدید از مغازه های آن خرید خوبی انجام دهید. این مال دارای فست فود های متنوعی در داخل خود است. علاوه بر آن مغازه های کوچک و جالب در بازارهای خیابانی وجود دارد که شما می توانید لباس ، کیف و کفش ،چرم، صنایع دستی و سوغاتی های خود را از آنها تهیه نمایید.یکی دیگر از مراکز خرید در وارنا گرند مال می باشد .

گرند مال از نظر دسترسی بهترین موقعیت رو در بین مراکز خرید وارنا دارد . این مرکز در خیابان منتهی به فرودگاه وارنا و در نزدیکی سیتی سنتر واقع شده است .

در چند قدمی گرند مال ایستگاه اتوبوس قرار گرفته که با سوار شدن خط ۴۰۹ می توانید به راحتی به گلدن سندز رفت و آمد کنید .

 
Varna Towers :
 

مرکز تجاری مدرن وارنا تاورز در سال ۲۰۱۱ در زمینی به مساحت ۸۲۰۰۰ مترمربع ساخته شد . این مرکز در امتداد خیابان ساحلی وارنا واقع شده است .وارنا تاورز از دو برج مجزا تشکیل شده که یکی به بخش اداری و تجاری و دیگری به بخش فروشگاه ها و مراکز تفریحی اختصاص داده شده است . ارتفاع هر یک از برج ها به ۷۰ متر می رسد .

در طبقه انتهایی برج شرقی تنها رستوران گردان جنوب شرقی اروپا با نام Magnito قرار گرفته است . بر روی سقف برج غربی هم باند فرود هلی کوپتر وجود دارد .

احداث این مجتمع بزرگ با مشارکت ۲۰۰۰۰ نفر از ۱۰۰ شرکت و با هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیون یورو انجام شده . در طبقات زیرین مجتمع پارکینگی به وسعت ۸۰۰ مترمربع وجود دارد .

 
بازارچه ساحلی :
 

در امتداد ساحل ، از ابتدای گلدن سندز ، از جلوی هتل Bonita تا هتل Admiral بازارچه ای وجود داره که می توانید موارد مورد نیاز را از آنجا تهیه کنید .در این بازارچه همه چیز پیدا می شود از رستوران و کافه و سوپرمارکت گرفته تا پوشاک و صنایع دستی و وسایل بازی و … اکثر مردم برای رفت و آمد از این محل استفاده می کنند .

 
اقتصاد وارنا :
 
وارنا یکی از شهرهای فعال و در حال توسعه بلغارستان دارای جاده های ارتباطی خوب ، هوای عالی و حمل و نقل دریایی و راه آهن است. این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در امر صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال می باشد.