فراموشی رمز عبور ؟

تور ارمنستان

ارمنستان : ارمنستان کشوری در قاره ی آسیا با مساحت ۲۹۸۰۰ کیلومترمربع و با جمعیت ۳.۲ میلیون نفر است که با کشورهای ایران،گرجستان،آذربایجان و ترکیه هم مرز می باشد.ارمنستان به یک موزه باز در زیر آسمان آبی نیز تشبیه شده است .سرزمینی که در آن معبدها وقلعه هایی مربوط به دوره های قبل از میلاد و کلیساهای مربوط به قرن چهارم میلادی وجود دارد.بافت شهری و روستایی ارمنستان به نحوی است که انتظارات هر گردشگر با هر سلیقه ای را بر آورده می نماید.چه آنان که زندگی مدرن و امروزی را می پسندندو چه کسانی که به زندگی در محیط آرام روستایی علاقه دارند.مهمان نوازی شرقی ،برخورد مودبانه و گرم ارامنه به همراه آشنایی و نزدیکی فرهنگی با ایرانیان باعث می شود که در ارمنستان احساس غربت ایجاد نشود.

مذهب : اکثریت قریب به اتفاق مردم کشور ارمنستان پیرو کلیسای حواری ارمنی هستند که نزد ایرانیان به کلیسای گریگوری شناخته می شود .کلیسای حواری ارمنی از اولین کلیساهای دنیای مسیحیت است و بخشی از کلیسای ارتودکس شرقی به شمار می رود.

ایروان:ایروان پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری ارمنستان در دامنهٔ کوه آرارات و برکرانهٔ رود هرازدان بناشده با جمعیت نزدیک به یک میلیون نفر است. از سال ۱۹۱۸ مرکز اداری ،تجاری،فرهنگی و صنعتی کشور بوده است.تاریخچه ایروان با کشف قلعه اربونی که به دستور پادشاه آرگیشتی اول در انتهای غربی دشت آرارات ساخته شده بود، به قرن هشتم قبل از میلاد بر می گردد.خیابان های ایروان به سبک نئوکلاسیک هستند و یاد آور بافت شهری پاریس، وین و سنت پترزبورگ میباشد.مرکز ایروان جواهری واقعی از معماری شوروی است.آب و هوای ایروان نیمه خشک و قاره ای ،با تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد و برفی است. به عنوان پایتخت کتاب جهان در سال ۲۰۱۲ توسط یونسکو انتخاب شده است.

نحوه سفر به ارمنستان: مسیر هوایی راحترین و البته گرانترین شیوه سفر به ارمنستان می باشد.پروازهای ایران با یک ساعت و بیست دقیقه طول پرواز در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس که در ۱۰ کیلومتری غرب ایروان واقع شده است ، می نشیند.مسیر زمینی به وسیله اتوبوس که راحترین شیوه سفر زمینی است و یا با  خودروی شخصی امکان پذیر است.در مقایسه با اتوبوس، در سفر با خودروی شخصی باید به هزینه بنزین در ارمنستان ، طولانی بودن راه ، پیچ و خم های ۹۰ درجه جاده کوهستانی توجه داشت و داشتن راننده آشنا به مسیر گردنه شرط عقل است. مسیر راه از تهران تا ایروان ۱۲۱۵ کیلومتر میباشد که از شهر های : قزوین زنجان.تبریز.صوفیان.جلفا.نوردوز(مرز ایران –ارمنستان)مقری .کاجاران.قاپان.گوریس.سیسییان .وایک .یگقنازور.آرارات.آرتاشات.یروان می گذرید .باتوجه به وضعیت خاص جاده درارمنستان سفر زمینی طولانی خواهدبودپس سعی کنیدازمسیرسفرخودلذت ببرید که در کاهش خستگی شما سهم به سزایی خواهدداشت.طبیعت بکر ارمنستان وزیباییهای خاص مسیرشما را شیفته خودمیکند.

حمل و نقل عمومی : ون های سفید رنگ و تاکسی با تاکسیمتر و مترو ی ایروان ازجمله وسایل حمل و نقل درون شهری میباشد.برای تردد وسیله ای که متداول و در دسترس تر است تاکسی است که می توان این تاکسی هارا از کنار خیابان و یا با استفاده از تلفن فراخواند.ضمنا هزینه ورودیه تاکسی ۶۰۰ درام و تا ۳ کیلومتر می باشد و پس از سوار شدن با اشاره به تاکسیمتر از راننده بخواهید آن را روشن کند.

طریقه برقراری تماس با سیم کارتهای ویواسل و آرمن تل: سیم کارتها شارژ اولیه دارند.برای شارژ مجدد از فروشگاهها و دکه های سطح شهر و دستگاههای خودپرداز شارژ میتوانید به هر میزان که می خواهید شارژ تهیه کنید.

اگر از سیمکارتهای ویواسل استفاده مینمائید جهت تماس با ایران قبل از کد ۰۰۹۸ کد اینترنتی ۷۷ و اگر از سیم کارتهای آرمن تل استفاده می نمائید کد *۸۸* را وارد نمائید.

(شماره مقصد)(۲۱/۹۱۲/۹۳۵)(کد ایران ۰۰۹۸)(۷۷ و یا *۸۸*): نحوه تماس با ایران

( شماره موبایل بدون صفر )(کد ارمنستان ۰۰۳۷۴): تماس از ایران با ارمنستان

واحد پول : درام واحد پول ارمنستان می باشد که هر درام حدوداً معادل ۷.۵ تومان می باشد. هر ۱۰۰ دلار در صرافی های ایروان برابر ۴۸۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ درام و در مرز با تفاوت ۱۰۰۰ درام کمتر بفروش می رسد.

مراکز خرید :

پاساژ تاشیر: یکی از مراکز خرید در خیابان تیگرامنتس در ایروان است.این فروشگاه در ۵ طبقه و شامل بازار طلا ،پوشاک مارک دار و رستوران می باشد.بازار بزرگ و روباز ورنی ساژ که در روزهای شنبه . یکشنبه در نزدیکی ایستگاه مترو میدان جمهوری برپا میشود  یکی از جاذبه های گردشگری و محبوب جهانگردان است.انواع جواهرات.نقره جات.نقاشی ها.صنایع دستی .انواع اشیائ آنتیک.کتاب و….. در اینجا به فروش میرسند.

پاساژ دالما و یروان مال: از مراکز خرید مدرن و شیک ایروان در محیطی آرام و با پارکینگ اختصاصی دارای تمامی نمایندگی های مارک های دنیا .رستوران .کافی شاپ…. میباشد.

یروان سیتی: یکی از فروشگاههای زنجیره ای و ۲۴ ساعته است که می توان از پوشاک .کفش.وسایل بازی.لوازم آشپزخانه.مواد غذایی .شکلات و قهوه و…. را با نرخ مناسب تهیه کرد.

مقررات مرزی: حداقل ویزای ارمنستان ۲۱ روزه و یکبار ورود می باشد که جهت ورود به ارمنستان، اخذ آن چه در سفارت ارمنستان در تهران و یا در مرز زمینی مغری برای تمامی سنین واجب و برای افراد بالای ۱۸ سال صدور با پرداخت هزینه است. هزینه عوارض خروج از کشور ۲۵۰۰۰ تومان و برای هر نفر  می باشد.وقتی با اتوبوس به ارمنستان سفر می کنید می بایست تا صدور ویزا برای آخرین نفر از همسفران منتظر بمانید که زمان تشریفات کمرکی در مرز به تعداد مسافران متغییر است که اندکی طولانی و نیاز به صبر و حوصله دارد.هنگام پرداخت عوارض خروج از کشور و ضرب مهرو هنگام اخذ ویزا به دلیل ایام نوروز ترافیک مرزی بسیار خواهیم داشت لذا از حضور بدون هماهنگی اطراف گیت ها ،تردد جدای از تور ،رفتن به نقاط کور مرزی ،صحبت کردن یا خندیدن  با صدای بلند خوداری نمایید.پس از زدن مهر خروج از کشور با عبور از روی پل ارس وارد ارمنستان شده .بر خلاف بخش ایرانی مرز ساختمانهای واقع در آنسوی پل قدیمی و متعلق به دوران شوروی سابق میباشد.در سالن ارمنستان آرامش و سکوت را رعایت کنید و منتظر اخذ ویزا ی خود باشید.از بردن داروهای کدئین دار جدا خوداری کنید و در صورت نیاز به مصرف دارو حتما نسخه ترجمه و ممهور از سفارت ارمنستان در ایران را به همراه داشته باشید.مواد مخدر ،روانگردان و محرک در کشور ارمنستان جرم محسوب شده و زندانی و همچنین  جریمه سنگین به همراه دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید.

please click