فراموشی رمز عبور ؟

تور جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

بالاخره انتظارها به سر آمد و سال آینده مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ پس از ۴ سال و اینبار در روسیه برگزار می شود. در بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال که از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر سال آینده برگزار می شود ۳۲ تیم، از جمله تیم ملی ایران، در ۸ گروه ۴ تیمی به رقابت خواهند پرداخت. ۶۴ مسابقه جام جهانی ۲۰۱۸ مطابق برنامه ریزی های انجام شده در ۱۱ شهر و ۱۲ ورزشگاه برگزار خواهد شد و در نهایت دیدار فینال روز ۲۴ تیر ماه در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برگزار خواهد شد تا قهرمان این رقابت ها شناخته شود. نماد این دوره از مسابقات زابیواکا، یک گرگ انسان نما با بدنی پشمی به رنگ قهوه ای و سفید است که تی شرتی با عنوان “روسیه ۲۰۱۸” به تن کرده است. رنگ بندی لباس و شورت زابیواکا از رنگ های پرچم روسیه الهام گرفته شده است.

گروه بندی جام جهانی ۲۰۱۸

گروه بندی این مسابقات در تاریخ ۱۰ آذر مطابق با رده بندی ماه اکتبر تیم ها در کاخ کرملین روسیه برگزار شد. در نهایت گروه بندی جام جهانی ۲۰۱۸ مطابق جدول زیر انجام گرفت:

گروه A: روسیه، عربستان صعودی، مصر، اروگوئه

گروه B: پرتغال، اسپانیا، مراکش، ایران

گروه C: فرانسه، استرالیا، پرو، دانمارک

گروه D: آرژانتین، ایسلند، کرواسی، نیجریه

گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا، صربستان

گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد، کره جنوبی

گروه G: بلژیک، پاناما، تونس، انگلستان

گروه H: لهستان، سنگال، کلمبیا، ژاپن

جام جهانی 2018- مرحله گروهی

ورزشگاه های محل برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸

ورزشگاه لوژنیکی مسکو

ورزشگاه لوژنیکی(Luzhniki) مسکو که در سال ۱۹۵۶ افتتاح شده است، در ابتدا ورزشگاه مرکزی لنین(Central Lenin) نامیده می شد. این ورزشگاه ۸۰ هزار نفری که تا سال ۲۰۱۴ به عنوان ورزشگاه خانگی تیم اسپارتاک مسکو مورد استفاده قرار می گرفت، میزبان بازی افتتاحیه و بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.

علاوه بر دو بازی افتتاحیه و فینال جام جهانی، ۳ بازی از دور گروهی(آلمان-مکزیک، پرتغال-مراکش و دانمارک-فرانسه)، یک بازی از مرحله ۱/۸ نهایی و یک بازی از نیمه نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه لوژنیکی

ورزشگاه کرستوفسکی سنت پترزبورگ

ورزشگاه کرستوفسکی(Krestovsky) سنت پترزبورگ که با نام های زنیت آرنا، پیتر آرنا و ورزشگاه سنت پترزبورگ شناخته می شود، ورزشگاه اختصاصی باشگاه زنیت است که اخیرا و در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده است. ظرفیت این ورزشگاه در ابتدا ۵۶,۱۹۶ نفر بود، اما با توجه به تغییرات صورت گرفته برای جام جهانی ۲۰۱۸، هم اکنون ظرفیت آن به ۶۸۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

در جام جهانی ۲۰۱۸، چهار بازی از دور گروهی(ایران-مراکش، روسیه-مصر، برزیل-کاستاریکا و نیجریه-آرژانتین)، یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی، یک بازی از مرحله نیمه نهایی و بازی رده بندی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه کرستوفسکی

ورزشگاه المپیک فیشت سوشی

ورزشگاه المپیک فیشت(Fisht Olympic) سوشی در سال ۲۰۱۳ و با ظرفیت ۴۷۶۵۹ نفر افتتاح شد. این ورزشگاه که به عنوان ورزشگاه اصلی المپیک زمستان سوشی ۲۰۱۴ ساخته شد در ابتدا ۴۰۰۰۰ نفر ظرفیت داشت که با توجه به تعمیرات صورت گرفته برای جام جهانی ۲۰۱۸ بیش از ۷۰۰۰ نفر به ظرفیت ورزشگاه افزوده شد.

در جام جهانی ۲۰۱۸ علاوه بر چهار بازی از مرحله گروهی(پرتغال-اسپانیا، بلژیک-پاناما، آلمان-سوئد و استرالیا-پرو)، یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی و یک بازی از مرحله ۱/۴ نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه فیشت المپیک

ورزشگاه مرکزی یکاترینبورگ

ورزشگاه مرکزی(Central Stadium) یکاترینبورگ در سال های بین ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۷ ساخته شده است. این ورزشگاه که در ابتدا برای برگزاری مسابقات مختلف مانند اسکیت روی یخ نیز ساخته شده بود، ۲۷۰۰۰ نفر ظرفیت داشت. پس از اینکه روسیه به میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب شد، این ورزشگاه به عنوان یکی از ورزشگاه های میزبان این رقابت ها معرفی شد؛ اما از آنجایی که ورزشگاه مرکزی یکاترینبورگ نتوانست استانداردهای مدنظر فیفا را برآورده کند، مسئولین این رقابت ها مجبور به بازسازی این ورزشگاه شدند و همزمان ظرفیت این ورزشگاه به ۴۵۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

در جام جهانی ۲۰۱۸ چهار بازی مرحله گروهی(مصر-اروگوئه، فرانسه-پرو، ژاپن-سنگال و مکزیک-سوئد) در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه یکاترینبورگ

ورزشگاه کازان آرنا

ورزشگاه کازان آرنا، ورزشگاه خانگی تیم روبین کازان، که با هدف ایجاد ورزشگاهی مدرن برای میزبانی مسابقات یونیورسیاد تابستانی سال ۲۰۱۳ ساخته شد، ۴۵۰۰۰ نفر ظرفیت دارد. البته پس از پایان این مسابقات این ورزشگاه برای تعمیرات بیشتر بسته شد تا اینکه در اوایل سال ۲۰۱۴ و در مسابقه بین روسیه و اسلواکی بار دیگر این ورزشگاه بازگشایی شد. از اتفاقات جالبی که در این ورزشگاه افتاده است می توان به برگزاری مسابقات جهانی ورزش های آبی در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد که طی این مسابقات دو استخر شنا به جای زمین مسابقه قرار گرفت.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(فرانسه-استرالیا، ایران-اسپانیا، لهستان-کلمبیا و کره جنوبی-آلمان)، یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی و یک بازی از مرحله ۱/۴ نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه کازان آرنا

ورزشگاه نیژنی نووگورود

ورزشگاه نیژنی نووگورود(Nizhny Novgorod) یکی از ورزشگاه هایی است که پس از انتخاب روسیه به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۱۸، ساخت آن شروع شده است. ظرفیت این ورزشگاه که ساخت آن از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است، ۴۴۸۹۹ نفر خواهد بود. پس از برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ این ورزشگاه به عنوان محل انجام بازی های خانگی تیم المپیک نیژنی نووگورود استفاده خواهد شد.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(سوئد-کره جنوبی، آرژانتین-کرواسی، انگلیس-پاناما و سوئیس-کاستاریکا)، یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی و یک بازی از ۱/۴ نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه نیژنی نووگورود

ورزشگاه روستوف آرنا

ورزشگاه روستوف آرنا(Rostov Arena) یکی دیگر از ورزشگاه هایی است که با هدف میزبانی در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸، ساخت آن شروع شده است. این ورزشگاه که ساخت آن از سال ۲۰۱۳ آغاز شده است ۴۵۰۰۰ نفر ظرفیت خواهد داشت. مطابق برنامه ریزی ها، این ورزشگاه پس از جام جهانی ۲۰۱۸، محل برگزاری مسابقات خانگی تیم روستوف خواهد بود و ظرفیت ورزشگاه به ۲۵۰۰۰ نفر کاهش پیدا خواهد کرد.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(برزیل-سوئیس، اروگوئه-عربستان سعودی، کره جنوبی-مکزیک و ایسلند-کرواسی) و یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه روستوف آرنا

ورزشگاه سامارا آرنا

ورزشگاه سامارا آرنا(Samara Arena) که با نام ورزشگاه کاسموس نیز شناخته می شود از دیگر ورزشگاه هایی است که در سال ۲۰۱۰ و با هدف میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، ساخت آن شروع شده است. این ورزشگاه که ساخت آن هزینه ای در حدود ۳۷۰ میلیون دلار داشته است، ۴۵۰۰۰ نفر ظرفیت خواهد داشت. بعد از برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ این ورزشگاه محل برگزاری بازی های خانگی تیم کریلیا خواهد بود.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(کاستاریکا-صربستان، دانمارک-استرالیا، اروگوئه-روسیه و سنگال-کلمبیا)، یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی و یک بازی از مرحله ۱/۴ نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه سامارا آرنا

ورزشگاه موردویا سارانسک

ورزشگاه موردویا(Mordovia) سارانسک که با نام ورزشگاه سارانسک نیز شناخته می شود، دیگر ورزشگاهی است که از سال ۲۰۱۱ و با هدف میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، ساخت آن شروع شده است. اگرچه ظرفیت اولیه این ورزشگاه برای جام جهانی ۴۵ هزار نفر خواهد بود، اما بعد از جام جهانی با برداشته شدن قسمتی از صندلی های ورزشگاه، ظرفیت این ورزشگاه به ۲۸ هزار نفر کاهش پیدا خواهد کرد تا یک پیست دو و میدانی به ورزشگاه اضافه شود.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(پرو-دانمارک، کلمبیا-ژاپن، ایران-پرتغال و پاناما-تونس) در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه سارانسک

ورزشگاه ولگوگراد آرنا

ورزشگاه ولگوگراد ارنا(Volgograd Arena) نیز از ورزشگاه هایی است که از سال ۲۰۱۵ و با هدف میزبانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸، ساخت آن شروع شده است. برای ساخت این ورزشگاه ابتدا ورزشگاه اصلی شهر ولگوگراد در سال ۲۰۱۴ تخریب شد. این ورزشگاه که ظرفیت ۴۵۰۰۰ نفر را داراست پس از جام جهانی ۲۰۱۸ محل برگزاری مسابقات تیم روتور ولگوگراد خواهد بود.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(تونس-انگلیس، نیجریه-ایسلند، عربستان سعودی-مصر و ژاپن-لهستان) در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه وولگوگراد

ورزشگاه اوتکریتیه آرنا مسکو

ورزشگاه اوتکریتیه آرنا(Otkritie Arena) که در سال ۲۰۱۴ به عنوان ورزشگاه خانگی تیم اسپارتاک مسکو افتتاح شده است، یکی دیگر از ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود. ظرفیت این ورزشگاه که در ابتدا ۳۵۰۰۰ نفر ظرفیت داشت پس از بازبینی های صورت گرفته برای جام جهانی ۲۰۱۸، به ۴۲۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد. این ورزشگاه پس از لوژنیکی دومین ورزشگاه شهر مسکو است که میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ را به عهده خواهد داشت.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(آرژانتین-ایسلند، لهستان-سنگال، بلژیک-تونس و صربستان-برزیل) و یک بازی از مرحله ۱/۱۶ نهایی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه اوتکریتیه

ورزشگاه کالینینگراد

ورزشگاه کالینینگراد(Kaliningrad Stadium) که با نام بالتیک آرنا نیز شناخته می شود، دیگر ورزشگاهی است که ساخت آن در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از میزبان های جام جهانی ۲۰۱۸ شروع شده است و پس از جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان ورزشگاه خانگی تیم بالتیک استفاده خواهد شد. با وجود اینکه در ابتدا ظرفیتی ۴۵۰۰۰ نفری برای این ورزشگاه در نظر گرفته شده بود، در ادامه و با پدید آمدن مشکلاتی در راه ساخت ورزشگاه، طراحی ها به گونه ای تغییر کرد تا ظرفیت این ورزشگاه به ۳۵۰۰۰ نفر تغییر کند.

در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴ بازی از مرحله گروهی(کرواسی-نیجریه، صربستان-سوئیس، اسپانیا-مراکش و انگلیس-بلژیک) در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

جام جهانی 2018 - ورزشگاه کالینینگراد

حقایقی جالب درباره جام جهانی

مسن ترین بازیکن در بین تیم های صعود کرده به جام جهانی روسیه، حسام الحیدری دروازه بان مصر خواهد بود که در جام جهانی ۲۰۱۸، ۴۵ ساله خواهد شد؛ پیش از این رکورد مسن ترین بازیکن جام جهانی در اختیار فرید موندراگون دروازه بان تیم ملی کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۴ بود.

نیجریه با میانگین سنی ۲۴.۹ جوان ترین تیم جام جهانی ۲۰۱۸ است؛ پس از نیجریه، آلمان با ۲۵.۷ و انگلیس با ۲۵.۹ جوان ترین تیم های جام خواهند بود.

پاناما با میانگین سنی ۲۹.۴ پیرتین تیم جام جهانی ۲۰۱۸ است؛ پس از پاناما، ایسلند و کاستاریکا با میانگین سنی ۲۹ سال قرار دارند.

در جام جهانی ۲۰۱۸ باز هم آرژانتین و نیجریه در یک گروه قرار گرفتند تا رکورد بیشترین تعداد هم گروهی در تمام ادوار جام جهانی را از آن خود کنند. این دو تیم تا کنون ۵ بار با یکدیگر هم گروه بوده اند.

مطابق تصمیمی که توسط فیفا گرفته شده است، در صورتی که داوران شعارهای نژادپرستی بشنوند، می توانند با تشخیص خود بازی را قطع کنند.

جالب است بدانید میزبان این مسابقات، یعنی تیم روسیه، با قرار گرفتن در رتبه ۶۵ رنکینگ فیفا، بدترین رتبه در بین تمام تیم های حاضر در جام جهانی را دارند.

بازیکنان برزیل با ارزشی بالغ بر ۶۷۱.۵ میلیون یورو گران ترین تیم جام جهانی ۲۰۱۸ را تشکیل خواهند داد. همچنین بازیکنان پاناما با ارزشی در حدود ۵.۵ میلیون یورو کمترین ارزش را در بین تیم های این رقابت ها خواهند داشت.

حقایقی جالب درباره جام جهانی 2018

با استفاده از تور روسیه نیلگام سفر ویژه جام جهانی ۲۰۱۸ لذت سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ و تماشای بازی ها از نزدیک را تجربه کنید و از تیم ملی فوتبال ایران حمایت کنید.

جهت دریافت از اطلاعات خرید بلیطهای تک مسابقات و نور کامل جام جهانی با شماره تلفن ۳۱۱۸۰-۰۵۴  تماس بگیرید.

ما را در تلگرام دنبال کنید.

please click