فراموشی رمز عبور ؟

تور صربستان

تور صربستان ، سفری به یاقوت اروپا

تور صربستان سفری پرشور و هیجان به یکی از کشورهای زیبای اروپا است که شادی و هیجان و زیبایی را همزمان به بازدیدکنندگان خود هدیه میکند . جمهوری صربستان ، یک کشور محاط در خشکی و در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را در برگرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در خاور، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در باختر هم‌مرز است . بلگراد پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در کشور صربستان است. نام بلگراد به معنی شهر سفید می‌باشد. این شهر که در حد فاصل رودخانه‌های دانوب و رود ساوا قرار گرفته که با احتساب محدوده حومه شهر جمعیت آن به بیش از دو میلیون می‌رسد و از این‌رو بلگراد یکی از بزرگترین شهرهای جنوب غرب اروپاست.

بلگراد در سال ۱۵۲۱ بدست نیروهای عثمانی اشغال و از آن تاریخ تا سال ۱۸۴۱ ضمیمه آن امپراتوری بود. در این سال بلگراد در خلال نبردهای عثمانی و اتریش از ممالک عثمانی جدا شد و به امپراتوری اتریش-مجارستان پیوست. پس از فروپاشی امپراتوری اخیر در سال ۱۹۱۸ تا ۲۰۰۳ بلگراد پایتخت یوگسلاوی بود.بلگراد شامل بلگراد قدیم و بلگراد جدید ( سال ۱۹۴۹ ) می باشد.

تور صربستان – دانوب ، توانا و قدرتمند

در تور صربستان به بازدید از رودی دعوت میشوید که در اروپا که از جنگل سیاه در آلمان سرچشمه می‌گیرد و در ناحیه دلتای دانوب در کشور رومانی به دریای سیاه می‌ریزد. رود دانوب با ۲۸۵۰ کیلومتر دومین رود طولانی اروپا پس از ولگا است. نام دانوب ریشه در زبان سکاها دارد که در زمان باستان ساکن این منطقه بوده‌اند. سکاها مردمان ایرانی بودند که در جنوب اروپا اقامت داشتند. به گفته دکتر “گرد گروپ” استاد دانشگاه هامبورگ دانوب از زبان باستانی ایرانی ریشه گرفته و در اصل دانو به معنی رودخانه می‌باشد.

تور صربستان – خیابان SKADARLIJA

یکی از بازدیدها در تور صربستان مربوط به یکی از خیابانهای قدیمی در بلکراد به نام SKADARLIJA بوده که دارای رستورانها , خانه های قدیمی , کتاب فروشی و گالری های هنری و غیره می باشد. این منطقه از بلگراد مشابه منطقه ایی در پاریس بنام MONTMARTRE می باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید.

please click